Novinky

Náročný proces výroby bronzovej fontány v tvare nadrozmernej žaby je ukončený.

Autorom bronzovej fontány v tvare nadrozmernej žaby je slovenský sochár Mgr. arch. Martin Pala. Náročný proces výroby tohto originálneho diela je ukončený a dielo čaká na prevoz k rezidenciám.

Náročný proces výroby bronzovej fontány v tvare nadrozmernej žaby je ukončený.

„Motív fontány je inšpirovaný svetom živočíšnej ríše zvierat – žaby, ktoré žijú v bezprostrednom okolí rezidencií Grand Koliba. Dielo je navrhnuté tak, aby bolo možné k nemu pristúpiť, dotknúť sa ho a komunikovalo s okolitou prírodou, architektúrou a moderným bývaním. Podstavec diela je vyrobený zo žule, samotná socha o dĺžke 2 m je odliata do bronzu,“ uviedol Mgr. arch. Martin Pala.

Náladové osvetlenie fontány dotvorí ideálnu atmosféru pre romantické večerné prechádzky.

Náročný proces výroby pozostával zo sochárskej a remeselno-technickej časti – vyhotovenie modelu plastiky z modelárskej hliny a odliatie do sadrového modelu. Následne sa vytvoril voskový model, formovanie do ohňovzdorných materiálov, vytavenie, vypálenie a naliatie bronzu do foriem až po jeho konečnú úpravu: brúsenie, cizelovanie, leštenie, patinovanie.

  fontana-zaba-forma  

Na záver. Vedeli ste, že žaba je mnohovýznamovým symbolom? Už v starovekom Egypte žaba symbolizovala nový život, hojnosť a šťastie. V kombinácii s vodou vytvorí synergiu, ktorá udržuje jasnú myseľ a regeneráciu nového života.


« Všetky novinky