Novinky

Nočný kontrolný deň – testovanie efektívnosti a nastavenia osvetlenia

V týchto dňoch sme absolvovali neštandardný kontrolný deň. Uskutočnil sa v nočných hodinách za tmy a jeho cieľom bolo testovanie efektívnosti a nastavenia pouličného osvetlenia.

Nočný kontrolný deň – testovanie efektívnosti a nastavenia osvetlenia

Okrem zástupcov investora, stavby a projekcie sa kontrolného dňa zúčastnili aj zodpovední pracovníci nášho dodávateľa svietidiel, spoločnosti Zumtobel. Projektované usporiadanie osvetlenia verejných priestorov areálu Grand Koliba, v tejto etape, vnútro areálovej cesty a chodníkov pozdĺž bytových domov, sa ukázalo ako veľmi dobre nastavené a navrhnuté.  Špeciálne nízke cestné lampy, ktorých svetelný lúč osvetľuje iba komunikáciu a nie okolité budovy a stavby plní svoju funkciu a nebude rušiť vlastníkov bytov orientovaných na komunikáciu.

 

osvetlenie_2

 

Rovnako efektívne sú aj zapustené svietidlá do oporných múrov, ktoré osvetľujú chodníky a vstupy do bytových domov. Doplnkové bodové svetlá smerované na oporné múry, ktoré časom zarastú popínavými rastlinami, dotvoria atmosféru nočnej Grand Koliby a výhľadu na osvetlenú panorámu Bratislavy.


« Všetky novinky