Novinky

Záhradné úpravy sú v plnom prúde

Vzhľadom na ideálne ročné obdobie a primerané počasie, na budúcich zelených plochách projektu Grand Koliba sa realizujú záhradné úpravy. Okolie rezidencií sa čoskoro ponorí do zelenej oázy, ktorej dominantou budú stovky rôznorodých listnatých a ihličnatých stromov, okrasných kríkov, záhony okrasných tráv a kvetov, trávnik či živý plot.

Záhradné úpravy sú v plnom prúde

„Zelená architektúra“ je v rukách skúsených záhradných architektov. Zeleň dotvorí pre majiteľov privátny park s relaxačnou terasou a detským ihriskom, oddychové zóny vhodné na prechádzky či posedenia.

gk-zelen-2020-2

Príjazdovú cestu k rezidenciám i relaxačnú plochu budú lemovať desiatky listnantých stromov, stovky okrasných kríkov a malé opadavé stromy, napríklad dub, muchovník, čerešňa okrasná a čerešňa chĺpkatá, ktoré dorastajú až do 6 metrov a na jar ponúknu záplavu voňavých ružových a bielych kvetov. V privátnom parku nájdeme i hrušku okrasnú, borovicu lesnú, trávnaté plochy, záhony okrasných tráv a živé ploty z hrabu, ktorý bude nasadený v počte 990 kusov.

gk-zelen-2020-3

V porovnaní s pôvodným plánom výsadby sa počet stromov a okrasných kríkov navýšil o niekoľko desiatok stromov a kríkov. Obyvatelia sa tak môžu tešiť na prestížne bývanie v zelenej oáze.

Dominantou zeleného parku bude originálna bronzová fontána v tvare žaby, ktorá má ambíciu stať sa novým symbolom mesta.

gk-zelen-2020-4

Územiu bývalých vinohradov developer plánuje prinavrátiť symbolicky svoju pôvodnú podobu a v okolí budovy D plánuje vysadiť 30 kusov viniča, čím vznikne autentické dielo.  


« Všetky novinky